Naše nabídka [3694 položek]
Reklama

Vše o bateriích - druhy baterií.


Baterie Ni-Cd
Tyto baterie se charakterizují dobrým výkonem užívaných v prostředí vymáhajících větší proud nebo při nízkých teplotách. Mají dlouhou životnost a při uchovávání déle vydrží. Ve srovnání s bateriemi Ni-Mh mají delší životnost a při uchovávání déle vydrží.

Baterie Ni-Mh
Rozvojem digitálních přístrojů a přehrávačů mp3/mp4 jsou to nejpopulárnější typ baterií na našem trhu. Ve srovnání se starší generací Ni-Cd jsou charakterizovány rychlejším samovybíjením a kratší životností – z druhé stránky dosahují cca 30% více kapacity. Charakterizují se také větší hustotou energie (teoreticky 50%, prakticky cca jen 25%). Výhodné cenově. Nabíjet se můžou pouze tehdy, až se úplně vybijou, tím se omezuje paměťový efekt, který zkracuje životnost akumulátorů.

Baterie Ni-MH nové generace
Zdokonalená technologie vytváření článku Ni-Mh nové generace dovolila zminimalizování efektu samovybíjení. Vznikly baterie univerzální, které mohou s úspěchem nahrazovat standartní alkalické baterie, okamžitě připravené k užívání.

Baterie Li-Ion
Tyto baterie mají ve srovnání s bateriemi Ni-Mh 3x větší kapacitu, ale musíme také počítat s tím, že jsou značně dražší. Lze je ale dobíjet kdykoliv, bez paměťového efektu. Mají vyšší životnost.

Baterie Li-Pol
Tyto baterie mají podobné vlastnosti jako baterie Li-Ion. Mohou být jen ještě menších a jednodušších rozměrů, díky čemuž se pak skvěle hodí do mobilních telefonů, přenosných přehrávačů, kamer..

Tabulka porovnání technických paremetrů jednotlivých druhů baterií: 

 Ni-MHLi-ionLi-poly
Energetická a výkonová hustota (Wh/kg) 60-120 110-160 100-130
Trvanlivost - počet cyklů 500 1000 500
Doba rychlonabíjení 2-4h 2-4h 2-4h
Tolerance přebíjení nízká velmi nízká nízká
Samovybíjení / měsíc 30% 10% 10%
Obvyklé napětí jednoho článku 1,2V 3,6V 3,6V
Dovolené zatížení proudem 5C >2C >2C
Potřebné cyklování (úplné vybití/nabití) co 60-90 dni Není potřeba Není potřeba

HomeHome

Váš dotazKošík  

(prázdný)

Novinky

No new products at this time

Reklama